Забронювати

Спорт

|Спорт
Спорт 2018-04-22T08:54:31+03:00

Спорт

Спортивне свято від Клубу ветеранів спорту «Каяк»

У суботу, 27 вересня, на водно-спортивній базі «Петровець» відбулися VI відкриті змагання з веслування на байдарках і каное серед ветеранів. Організацію спортивного свята для херсонців взяли на себе члени Клубу ветеранів спорту «Каяк”, які традиційно до закриття сезону проводять заїзди на Дніпрі. Не став винятком і цей рік. На запрошення взяти участь в чемпіонаті відгукнулися спортсмени з Миколаєва, Києва, Одеси, Дніпропетровська, Запоріжжя, Харкова. На жаль, команди з Білорусі та Молдови від участі відмовилися. Як розповів журналістам глава оргкомітету змагань та їх активний учасник Ігор Козлов: «Як і в минулі роки, ми звали всіх. Але, на жаль, наші друзі з сусідніх країн виявилися під впливом пропаганди, яка переконала їх, що в Україні перебувати небезпечно. Вплинути на їх рішення нам не вдалося. Але це їх вибір. Тим не менш, українські команди приїхали в Херсон. І ми ще раз продемонстрували всьому наше спортивне єднання. Спортсмени зі східних і західних областей, південних і північних – разом, а значить Україна – єдина».
Незважаючи на прохолодну і вітряну погоду, з ранку на базу «Петровець» почали поступово прибувати дружні компанії херсонців, щоб подивитися на змагання з веслування на байдарках і каное, подихати свіжим повітрям на березі Дніпра, і, звичайно ж, повболівати за своїх друзів і рідних , які беруть участь в змаганні.
Побудова учасників чемпіонату почалося рівно о 10 ранку. Під звуки українського гімну почесний гість змагань, голова Національного олімпійського комітету України в Херсонській області, срібний призер літніх Олімпійських ігор в Сеулі, триразовий чемпіон світу з веслування на байдарці Сергій Кірсанов урочисто підняв національний прапор України і оголосив офіційний старт чемпіонату.
Перед стартом ми встигли розпитати Ігоря Козлова про клуб «Каяк» і його діяльності: «Клуб ветеранів спорту «Каяк» існує з 2007 року. Тоді ми просто зібралися з друзями-однодумцями, які колись займалися веслуванням, щоб, так би мовити, згадати молодість. Спробували свої сили і зрозуміли, що можемо брати участь в міжнародних змаганнях. Виїжджали в Європу неодноразово, брали призові місця», – розповідає Ігор Козлов. «Сьогодні в нашій громадській організації складається 27 спортсменів ветеранів веслування. Це такі відомі херсонці як Віктор Піркл, Сергій Мацапура, Стас Борейко, Юрій Галич і багато інших. Уже шостий рік поспіль до закриття сезону ми проводимо наш чемпіонат з веслування на байдарках і каное серед ветеранів. Об’єднує нас прагнення до здорового способу життя, і організовуємо ми все це власними силами з однієї простої причини. Ми хочемо, щоб відродилася слава херсонського спорту, щоб підлітки і молодь не сиділи за комп’ютерами, а займалися веслуванням, адже Херсон – найкраще місце для цього виду спорту» Підтримав Ігоря і олімпійський чемпіон Сергій Кірсанов: «На таких ентузіастах, як ветерани Клубу «Каяк» і тримається зараз український спорт. Від себе особисто я хочу висловити їм подяку за активну роботу з популяризації спорту, впевнений, вони зроблять ще немало. А з метою залучення молоді, я запропонував зібрати перспективних хлопців, і на водно-спортивній базі «Петровець» провести для підлітків олімпійський майстер-клас. Також у мене була пропозиція, щоб місцеві бізнесмени взяли під свою опіку по одному молодому спортсмену. Можливо, хтось із них придбає байдарку, хтось весло, а хтось допоможе профінансувати участь в міжнародних змаганнях. Сподіваюся, меценати відгукнуться. А сьогоднішні змагання і їх результати показали, що наші ветерани, як завжди, на висоті! Молодці! Свято спорту вдався на славу».
Свято спорту і справді вийшов азартних і видовищним. І учасники естафети, і глядачі отримали масу позитивних вражень. Один за одним приходили до фінішу спортсмени різних вікових категорій: 35-40 років, 40-45, 45-50, 50-55, 55-60, 60 років і старше. За байдарками – одинаками пішли двійки і четвірки. Молоді душею і міцні тілом веслярі-ветерани долали дистанції в 200 і 3000 м. «Що ми відчуваємо? Це найчистіший адреналін, це азарт, це дух суперництва і прагнення до перемоги», – ділилися вони на фініші своїми враженнями та емоціями. Зафіксувавши останні результати, судді оголосили фініш змагань.
Настав хвилюючий момент нагородження учасників змагань. Зазвучали прізвища, і на п’єдестал пошани стали підніматися переможці в своїх категоріях. Символічне «золото», «срібло», «бронзу» веслярам-байдарочникам вручав голова Національного олімпійського комітету України в Херсонській області Сергій Кірсанов. І судячи з настрою, по атмосфері, щасливим посмішкам спортсменів і гостей – не було тут переможців і переможених. Був позитивний настрій продовжувати займатися улюбленим видом спорту, досягати нових перемог, як в життєвих, так і спортивних баталіях.
По завершенню церемонії нагородження, гостей і учасників VI відкритого чемпіонату серед ветеранів з веслування на байдарках і каное чекало не менше приємне захід – святкове застілля в колі друзів з шашликом і дуже смачною юшкою.

Забронювати Зателефонувати